Tüm gerçekleriyle Filistin

Dulkadiroğlu Murat Akkurt Gençlik Merkezi'nde düzenlenen 'İsrail Ne Yapmak İstiyor, Tüm Gerçekleriyle Filistin' konulu konferansta konuşan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Şahin, Filistin'de yapılan zulme dikkat çekti.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan’ın da katıldığı konferansta konuşan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Şahin, Filistin meselesi ve tarihsel süreci hakkında bilgiler verdi. 

Filistin’de yaşanan katliama sessiz kalınamayacağını ifade eden Şahin, tüm dünyanın gözü önünde büyük bir soykırım yaşandığını söyledi.

Şahin, konuşmasında şunları söyledi: “Son günlerde Filistin’de yaşanan katliam ve soykırım olayları hepimizi derinden üzmektedir. Bir insanın, bir insana yapabileceği en korkunç görüntülerle karşı karşıyayız. Birleşmiş milletlerin 193 üyesi var. Her ülkenin sınırı var. BM üyesi olup da sınırı olmayan tek ülke İsrail’dir. İsrail’in sınırları belli olduğunda, Filistin’in, Lübnan’ın, Ürdün’ün, Mısır’ın ve Suriye’nin sınırı belli olacak. Benim sınırım bu dediği zaman, yapmış olduğu müdahale ile başka ülkelerin sınırına girmiş olacak. 

O yüzden ben sınırsızım diyor. İsrail gaz gibidir. Fırsat buldukça yayılır. Uluslararası ve bölgesel konjonktürü gördüğünde yayılır. Bu topraklara gelen Yahudi nüfusu Avrupa’nın kusmasıdır. 1800’lerin sonuna doğru, Avrupa’da bunlara karşı bir tepki oluştu. Buna antisemitizm diyorlar. Bu bizim dinimizde yoktur. Bir topluluğa, dininden, renginden, kültüründen veya siyasal durumundan dolayı bir karşıtlığımız yoktur. Burada yaşanan zulme rıza göstermemiz mümkün değildir. Burada yaşananları, siz gençlerin iyi anlaması ve anlatması gerekir.”
 

Bakmadan Geçme