Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağı trafiğe açılıyor

Kahramanmaraş'ta 80 Milyon TL'lik yatırımla hayata geçirilen Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağı 9 Eylül Cuma günü saat 16.00'da trafiğe açılıyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehrin ulaşım ağını güçlendirecek projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. 

Bu kapsamda, 10 Haziran tarihinde temeli atılan ve hizmete alınması için 90 günlük süre belirlenen Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağı, 9 Eylül Cuma günü saat 16.00’da trafiğe açılacak. 80 Milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen projeyle şehrin doğusu ve batısı kesintisiz bağlanırken bölgenin gözde kış turizm alanlarından Yedikuyular Kayak Merkezi’ne de doğrudan ulaşım sağlanacak. 

Hedeflenen 90 günlük süre içerisinde tamamlanan Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşak’ı şehir merkezinin trafik yükünü de büyük ölçüde hafifletecek.

Hedeflediğimiz sürede hizmete alıyoruz

9 Eylül Cuma günü gerçekleştirilecek programa tüm Kahramanmaraşlıları davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşak projemizin temelini attığımız gün tamamlanarak hizmete alınması için 90 günlük bir süre belirledik. Hamdolsun ekiplerimizin yoğun gayretleri neticesinde hedeflediğimiz süre içerisinde projemizi tamamladık. 9 Eylül Cuma günü de yatırımımızı trafiğe açıyoruz. Saat 16.00’da gerçekleştirilecek programımıza tüm hemşehrilerimiz davetlidir” dedi.

CNN Türk’te yayınlanan “Gündem” ve Ülke TV’de yayınlanan “Öğle Ajansı” programlarının canlı yayın konuğu olan Başkan Hayrettin Güngör, “Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşak projemizin şartnamede yer alan tamamlanma süresi 210 gündü. Biz müteahhit ile yaptığımız görüşmeler neticesinde projemizi tamamlamak için 90 günlük bir süre belirledik. Hamdolsun bugün itibariyle 90 günlük süre bitiyor ve yarın bu projemizin açılışını gerçekleştireceğiz. Burası toplamda 80 Milyon TL’lik bir yatırım. Kahramanmaraş’ımıza hayırlı olsun” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, taahhüt edilen sürede tamamlanarak 9 Eylül Cuma günü trafiğe açılacak Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşak’ta incelemelerde bulundu. Meclis üyelerinin de yer aldığı inceleme ziyaretinde Başkan Hayrettin Güngör, bölgede esnaf ve vatandaşlarla da bir araya geldi. 80 Milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen ve şehir merkezinin trafik yükünü büyük ölçüde azaltacak projeden duyduğu memnuniyeti belirten vatandaşlar da Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e teşekkür etti.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN