Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, ülkesini seven, ülkesinin geleceği için kafa yoran, heyecan ortaya koyan bir gençliğin olduğunu vurgulayarak, 'Bu topraklardaki insanlar, asla boyunduruk altına girmez. Ezan dinmez, bayrak inmez, vatan bölünmez. Bütün bunları sağlayacak ateş, heyecan ve doruk buradadır, diriliş buradadır, Söğüt'te başlamıştır, ilelebet devam edecektir.' dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Türkiye'nin en büyük gücünün, kaynağının gençler olduğunu belirterek, geleceğe güçlü bir şekilde yürüyeceklerini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Bilecik'in Söğüt ilçesinde düzenlenen 742. Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri'ne katıldı.

Bakan Bak, Hükümet Konağı önünde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını iletti.

Söğüt'te gençlerle bir arada olacaklarını ifade eden Bakan Bak, şöyle konuştu: "Burası bir çınarın ekildiği, yeşerdiği bir yer, dirilişin merkezi, bir imparatorluğun köklerinin başladığı yer. Ertuğrul Gazi'yle, Osman Gazi'yle 742 yıldır burada yeşeren bir çınar var. Hepimiz görüyoruz. Bu yüce çınar, dünya çapında dünyanın en önemli ülkelerinden biri. Tabii bu topraklarda bulunmanın bir bedeli, mücadelesi var, ruhu var. İşte gençlerimizle, yörüklerimizle, Türkmenlerimizle bu ruh burada heyecanla bir araya geliyor."

Geçmişini bilmeyen geleceğe yürüyemez

Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri'ne her sene çok sayıda kişinin katıldığını anımsatan Bakan Bak, şöyle devam etti: “Yarın yaklaşık 100 bin kişiyi bekliyorlar. Muhteşem bir heyecan ve tablo. Geçmişini bilmeyen geleceğe yürüyemez. İşte en önemli şeylerden biri de gençlerimizi bu çınarların dikildiği yerlere getirmemiz. İşte Söğüt, Çanakkale, Malazgirt ruhunu, Ahlat'ı ve Türkiye'nin dört bir yanındaki bu ruhu besleyen kaynaklara gençlerimizi getirmemiz lazım. Malumunuz burada bir gençlik kampı yapıyoruz, bu temayla ilgili. Gençlerimizi buraya getireceğiz ve o kampta bu ruhu onlara aşılamak için hep birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı ve yöremizin, Söğüt'ümüzün değerleriyle beraber Bilecik'in değerleriyle beraber bunu gerçekleştireceğiz." dedi.

Bakmadan Geçme