SEKAMER, toplu konut alanı olarak belirlendi

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen asrın felaketi olan depremlerin ardından depremzedelerin barınma sorununu çözmek için toplu konut alanları belirlenmeye başlandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından alınan bilgilere göre, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ)’ne ait eski ÇİTOSAN arazisi, ceviz-badem araştırma ve ıslah alanı, öğrenci ve çiftçi uygulama alanı olarak kullanılan, Dulkadiroğlu ilçesi Ağyar mevkiinde (Akyar Mahallesi) bulunan KSÜ Sert Kabuklu Meyveler Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEKAMER) toplu konut alanı olarak belirlendi.

Ancak bu alanın aynı zamanda Türkiye’nin en büyük ceviz gen havuzu olması dolayısıyla bir takım kaygılar ortaya çıktı. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının verdiği bilgiye göre ceviz gen havuzunun olduğu bölgeye dokunulmayıp diğer alanlara toplu konut yapılabileceği açıklandı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremden sonra yaraların sarılması için KSÜ olarak bütün imkanların seferber edildiği duyuruldu.
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • alp | 07 Mart 2023 10:20

    yine tarım arazileri toplu konut ile talan ediliyor, hem de üniversite gibi bir kurum buna izin veriyor, bu devlet ve kurumlar hiç ders almıyor...

BUNLARA DA BAKIN