Şehitlerin kanı yerde kalmadı! 2 terörist etkisiz hale getirildi

Erzincan'ın Kemah Kırsalında Düzenlenen Kahramanlar-28 Operasyonunda 1'i yeşil, 1'i gri kategoride olmak üzere 2 terörist etkisiz hale getirildi.

21 Ekim 2021 tarihinde Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu’yu, 10 Haziran 2016 tarihinde ise Piyade Uzman Çavuşlar Mesut Ardıç ve İsmail Yüksel’i şehit eden 1’i yeşil, 1’i gri kategoride olmak üzere 2 terörist etkisiz hale getirildi.

Erzincan Kemah kırsalında İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen Kahramanlar-28 Operasyonu kapsamında, komandolar ve güvenlik korucu timleri ile teröristler arasında sıcak temas sağlandı.

İçişleri Bakanlığı Terörden Arananlar Listesinde Yeşil kategoride yer alan ve 3 Jandarma Uzman Çavuşun şehit edilmesi talimatını veren Aras Digor kod adlı Yunus Babayiğit ve Gri kategoride yer alan H.G. isimli teröristler silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Yunus Babayiğit adlı hain teröristin 3 güvenlik görevlisini şehit edilmesinin yanı sıra 5 güvenlik görevlisinin yaralandığı eylemlere katıldığı ve 6 eylemin talimatını verdiği tespit edildi.

H.G. isimli teröristin ise 1 vatandaşın şehit edilmesi, 1 güvenlik görevlisinin yaralanması ile sonuçlanan 6 eyleme katıldığı tespit edildi.
 

Bakmadan Geçme