Onikişubat Belediyesi, 100 bin öğrenciye ulaştı

Onikişubat Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yılda ilkokula başlayan tüm öğrencilere 'kitaplar devletimizden, çanta ve kırtasiyeler Onikişubat Belediyemizden' sloganıyla içerisinde kırtasiye malzemelerinin de yer aldığı okul çantası hediye etti.

Ali Sezai Efendi İlkokulu’nda düzenlenen programa Onikişubat Kaymakamı Salih Çiğdem, İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, meclis üyeleri, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Onikişubat'ta ilkokul 1. sınıfa başlayacak olan 10 bin öğrenciye, içerisinde kırtasiye malzemelerinin de yer aldığı okul çantası hediye edildi. Böylelikle Onikişubat Belediyesi, 100 bine yakın okul çantası ve kırtasiye setini öğrencilere ulaştırdı.

Onikişubat Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Gökşen: “Yeni bir eğitim öğretim yılına bugün itibariyle başlamış bulunuyoruz. Biz her konuşmamızda Onikişubat Belediye Başkanımıza, belediye çalışanlarımıza teşekkürle başlıyoruz. Yine Sayın Başkan'ımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz. Devletimiz her türlü imkanları sağladı. Sonra belediyemizde kendi imkanları çerçevesinde çocuklarımıza özellikle birinci sınıfa başlayan çocuklarımıza kırtasiye malzemeleri olan çantayı çocuklarımızın kullanımına sunuyorlar. Sizler adına öğrencilerimiz adına, Milli Eğitim adına biz tekrar teşekkür ediyoruz.” Dedi.

10 binin üzerinde çanta ve kırtasiye malzemesini yavrularımızla buluşturduk

Burada öğrenci, öğretmen ve velilere seslenen Başkan Mahçiçek: “Onikişubat Belediyesi olarak hem öğrencilerimize hem de velilerimize az da olsa bir katkıda bulunmaya gayret ettik. Bu sene de 10 binin üzerinde çanta ve kırtasiye malzemesini aldık, okula yeni başlayacak çocuklarımıza dağıtıyoruz. Değerli anne ve babalar, bu çocuklar bizim geleceğimiz. Başka bir gelecek yok. Onları okutacağız, bu ülkeye, bizim camiamıza, ailelerimize ve ülkemize faydalı insanlar olarak yetişmelerine gayret edeceğiz. Bu sermayeyi iyi kullanmamız lazım, başka bir sermayemiz yok. Çocuklarımızın kimlerle gezdiğini, kimlerle arkadaşlık ettiğini iyi takip edeceksiniz ve okutacaksınız inşallah.

Devletimiz ve belediyelerimiz bütün imkanlarıyla çocuklarımızın yanında

Devletimiz ve belediyelerimiz bütün imkanlarıyla sizlerin ve çocuklarımızın yanında inşallah. Onikişubat Belediyesi, 7 tane okul yapmış yurduyla beraber. İlçe merkezinde 7, kırsalda 63 tane Bilgi ve Kültür Evi yapmışız. Her sene 80 bin kitap alıp seviyelerine göre ilkokul 2’inci sınıftan itibaren dağıtmış, çocuklarımızı okutalım diye. Büyük evlatlarımız için de Üniversite Hazırlık Kurslarımız başlıyor yeniden tamamen ücretsiz. Bütün masraflarını belediyemiz karşılayacak. Bir fırsat eşitliği yakalayacağız. Parası olanın gittiği, parası olamayanın gitmediği bir sistemi ortadan kaldırmış olacağız. Kayıtlar devam ediyor, üniversiteye gidecek çocuklarımızı yönlendirin. Bakın bu kurslarımız da çok başarılı, her sene yüzde 80’den fazla başarı yakalıyor. Geçen sene 60 öğrencimiz ilk 20 bine girmiş. Dolayısıyla bu imkanlardan çocuklar ve ailelerimiz olarak istifade edelim. Bize düşen çocuklarımızın okumaları için gayret etmek, sizlerin de evlatlarımıza sahip çıkmanız İnşallah. Bütün çocuklarımıza gönülden başarılar diliyorum. Allah onlara zihin açıklığı versin, hayırlı evlatlar olarak yetişmelerini temenni ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Bizim en kıymetlimiz gelecek nesillerimiz

Onikişubat Kaymakamı Çiğdem de yaptığı selamlama konuşmasında Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e teşekkür ederek, yeni eğitim-öğretim döneminin hayırlara vesile olmasını diledi.

Kaymakam Çiğdem: “Başkanımız çok güzel şeylerden bahsetti, eğitimin önemini çok güzel örneklerle anlattı. Bizim en kıymetlimiz gelecek nesillerimiz. Bugün bizim görev yaptığımız makamlarda yarın inşallah buradaki çocuklarımız olacak. Bayrağımızı çok daha iyi yerlere götürecek çocuklarımızın en donanımlı şekilde yetişmelerini sağlamakta bizim en önemli görevimizdir. 2023-2024 eğitim-öğretim yılının Türkiye’miz ve Kahramanmaraş’ımız özelinde hayırlı, bereketli ve güzel geçmesini temenni ediyorum. 6 Şubat deprem felaketinde kaybettiğimiz öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve bütün kardeşlerimizi rahmetle yad ediyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından çanta ve kırtasiye setleri sınıf sınıf gezilerek öğrencilere dağıtıldı.
 

Bakmadan Geçme