Öğrenciler tarafından hazırlanan resimler, büyük beğeni topladı

Kahramanmaraş Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezi kursiyer öğrencileri, resim sergisi heyecanı yaşadı. Resim sergisinde iki ay süren eğitimler sonrasında öğrenciler tarafından hazırlanan resimler sergilendi.

Temmuz 2023 itibariyle Ressam Sait Işık öncülüğünde Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezinde başlayan resim kursunda kursiyerler final heyecanı yaşadı.

Öğrenciler tarafından 2 ay boyunca hazırlanan resimler, iki gün boyunca Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezinde sergilenecek.

Onikişubat Belediyesi Aile ve Kadın Hizmetleri Şube Müdürü Hale Nalbant, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Arslan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akgüncü, Suzan, Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yardımcısı Ayşegül Şahiner, öğrenciler ve velilerinin katılımıyla açılış kurdele kesildi.

Depremden sonra 1325 kurs açtık

Açılışta konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Akgüncü: “Depremden sonra bakanlığımız bir ay gibi bir süre kurslara ara vermişti. 13 Mart'tan itibaren bakanlık genelgesiyle biz il geneli kurslarımızı yoğun bir şekilde önce çadırlarımızda, sonra konteynerlarımızda yaz döneminde de binamızda açmaya başladık. Burada açacağımız sergi Sait Hoca'mın resim sergisi. Sait Hocam bu dönemde gerçekten bizim joker elemanımız gibi, önce çadır kentler, sonra konteyner kentler, sonra da burada can simidimiz oldu. Gelen vatandaşlarımızın dediklerini, duygu ve düşünceleri özellikle paylaşmak istiyorum. “Biz bu sergilere gelerek, bu kurslara gelerek depremin tramvasını bir nebze de olsa unutuyoruz. Teşekkür ediyoruz” diyorlar. Biz şu an itibariyle sadece 13 Mart'tan sonra açtığımız 1325 kursumuz oldu il geneli. Ve bu kurslaradan 24 bin vatandaşımız faydalandı. İyi bir rakam olduğunu görüyoruz ve artarak devam ediyor. Bu bağlamda biraz sonra gezeceğimiz sergide hem Sait Hoca'mın hem de müzik dinletisinde emeği geçen başta okul kurum yöneticilerimiz olmak üzere ve usta öğreticilerimizi ve özellikle de emek veren kursiyerlerimizi ben yürekten tebrik ediyorum.” Dedi.

Heyecanlıyız

Kurs öğretmeni Ressam Sait Işık ise: “Evet bugün bir sergi hazırlığımız vardı ve bitti şu anda. Öğrencilerim iki ay boyunca çok güzel akrilik, kara kalem eser ürettiler. Onları şu anda sergiliyoruz. Kursumuzdan 7 ile 50 yaş arasında katılım sağlayan kursiyerlerimiz oldu. Ortak bir yaş grubu oluşturduk. Kursumuza gelen öğrencilerimizle resim sergisine hazırlandık. Aslında sergi bizim için bir sürpriz oldu. Bir ay boyunca doya doya resim yaptık. Sonra dedik ki sergi açacağız. Heyecanlandılar tabii. Süreç biraz kısaldı. Fakat sonuç itibariyle çok güzel eserler çıktı. Çünkü herkes kendini ifade eden ve hayal ettiği eserleri ortaya çıkardılar. Rahatladılar, keyif aldılar. Yeni arkadaşlıklar doğdu. Bir ekip ruhuyla hareket ettik. Bu yüzden her yaz olduğu gibi Suzan ve Abdülhakim Halk Eğitim Merkezi resim kursunu bitirmek üzereyiz. Resim kursumuzun son haftasına girerken bizlerde böyle bir etkinlik planladık. Sergimiz 2 gün boyunca açık kalacak. Tüm kursiyer öğrencilerimize ben teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Kurdele kesiminin akabinde öğrenciler tarafından hazırlanan resim sergisi gezildi.
 

Bakmadan Geçme