Milli Savunma Bakanı Akar: Hiçbir zaman yalnız değilsiniz

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Bakan Akar beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Hatay'ın Kırıkhan ilçe merkezi ile Ceylanlı ve Bektaşlı köylerine giderek buradaki çalışmaları inceledi, vatandaşlarla bir araya geldi.

Depremzedelerle bir araya gelen, taleplerini tek tek dinleyen, çocuklarla yakından ilgilenen Bakan Akar, hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa ve tüm millete başsağlığı dileklerini iletti. Kırıkhan halkının özellikle Afrin Harekâtı’nda gösterdiği yoğun desteği hiçbir zaman unutmadıklarını aktaran Bakan Akar, asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin ardından ilk andan itibaren büyük bir azimle yaraların sarılması için gayret gösterdiklerini ifade etti. Bakan Akar, "Millet olarak geçmişte de birçok acı ve felaketle karşılaştık. Devlet ve millet bir ve beraber olarak bunların üstesinden geldik. Burada da aynı şekilde mücadelemizi sürdürüyoruz.” diye konuştu.

Devletin tüm kurumlarının yaraları sarmak, acıları dindirmek için seferber olduğunu dile getiren Bakan Akar, şunları söyledi: “Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimizin tüm birimleri ayakta. Sadece devlet değil aynı zamanda 85 milyon tüm milletimiz buradaki vatandaşımızın kederiyle kederleniyor, derdiyle dertleniyor. Hiçbir zaman yalnız değilsiniz. Biz kederde ve kıvançta bir ve beraberiz. 85 milyon tek yumruk, tek yürek. Ümitsizlik, karamsarlık, yalnızlık yok! Hep beraberiz, bu yaraları hep beraber saracağımıza inanıyorum. Gece gündüz demeden herkes buradaki yaraları sarmak için gayret gösteriyor."

Depremlerin ardından tüm milletin yardım için seferber olduğuna dikkati çeken Bakan Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri de ilk andan itibaren seferber oldu, milletinin, vatandaşlarının yanına koştu." diye konuştu. Bakan Akar, hayatın bir an önce normale dönmesine yönelik çalışmaların da süratle devam ettiğini aktardı.

Vatandaşlar da Bakan Akar'a "Allah devletimizden razı olsun.", "Acı günümüzde yanımızda yer aldınız.", "Allah devletimize zeval vermesin.", "İlk andan itibaren yanımızdaydınız." ifadeleriyle karşılık verdi.

Ceylanlı köyü muhtarı Abdurrahman Doğan ile Bektaşlı köyü muhtarı Enver Çağlı ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek Bakan Akar'a yakın ilgisinden dolayı teşekkür etti.

NATO’nun çadır kentinde inceleme

Öte yandan Bakan Akar beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile NATO tarafından Ötençay Mahallesi'nde kurulması planlanan çadır kent alanında da incelemelerde bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen altyapı ve arazi düzenleme çalışmalarını inceleyen Bakan Akar, faaliyetlere ilişkin bilgi aldı, talimat verdi.

2 bin 500 kişi kapasiteli çadır kentte seyyar banyo, tuvaletin yanı sıra mutfak, çocuklar için oyun alanları ile çamaşırhanenin de bulunması planlanıyor. Çadır kentin mart ayında hizmete girmesi planlanıyor.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN