Milli mücadele kahramanı Sütçü İmam, dualarla anıldı

Millî Mücadelemizin kahramanlarından Sütçü İmam için vefatının 100. yıl dönümünde Kahramanmaraş'ta bulunan Bektutiye (Çınarlı) Camii'nde Mevlid-i Şerif okundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), adını gururla taşıdığı istiklal ateşini yakan Milli Mücadele Kahramanı Sütçü İmam’ı, vefatının 100. yılında Çınarlı (Bektutiye) Cami bahçesinde yer alan kabri başında andı.

Cuma namazı öncesinde Sütçü İmam ve milli mücadele kahramanlarının ruhu için Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mevlidi şerif okundu.

Cuma namazının ardından Sütçü İmam’ın kabri başında gerçekleştirilen anma törenine Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Av. Ahmet Özdemir, KSÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Nuri Kahveci, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, KSÜ Genel Sekreteri Ali Rıza Bekler, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, Sütçü İmam’ın torunu Dr. Alaaddin Türkkorur, KSÜ akademik ve idari personeli ile vatandaşlar katıldı.

Anma töreninde konuşan KSÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Nuri Kahveci, törene katılanlara KSÜ ailesi adına teşekkür etti.

Törende Sütçü İmam’ın torunu Dr. Alaaddin Türkkorur da bir konuşma yaparak “Sütçü İmam gönüllerde yaşayan bir kahramandır. Milli Mücadelemizin ilk kurşununu atarak işgalci Fransızlara karşı yapılan mücadelenin kazanılmasına katkı sunmuştur.” dedi.

Türkkorur, her yıl titizlikle gerçekleştirilen Sütçü İmam’ı anma töreninden duydukları memnuniyeti dile getirerek KSÜ ailesine teşekkür etti.

Anma töreni yapılan dua ve ikramların ardından son buldu. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN