Milletvekili Debgici, 'Zaferlerle dolu şanlı mazimizden cesaret alıyoruz'

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici, TBMM Genel Kurulunda söz alarak Cumhuriyetin 100. Kuruluş yıl dönümünü dolayısıyla konuşma yaptı.

Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıl dönümünün Ülkemiz ve Milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum diyen Milletvekili Debgici: “Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 104 Yıl önce bugün düşmana ilk kurşunu sıkarak Milli Mücadelenin ateşini yakan Sütçü İmam ve şanlı ecdadımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum.” Dedi.

Milletvekili Debgici, konuşmasında: “Cumhuriyetimizin 100. yaşını millet olarak güçlü, zengin ve köklü bir birikime sahip olmanın gururuyla kutluyoruz. Cumhuriyetimiz bugün ilk asrını tamamlayıp adına Türkiye yüzyılı dediğimiz ikinci asrına yelken açıyor. Türkiye bugün demokrasiden özgürlük savunmadan ekonomiye, sağlıktan dış politikaya kadar her alanda başarıdan başarıya koşmaktadır. Ülkemizin önünü kesmeye yönelik içeriden ve dışarıdan gelen saldırılar mücadele azmimizi güçlendirmekte, kararlılığımızı daha da arttırmaktadır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın vizyoner liderliğinde Türkiye yüzyılını inşa etmekte kararlıyız. 

104 yıl önce bugün Kahramanmaraş'ta düşmana ilk kurşun atarak milli mücadelenin ateşini yakan Sütçü İmam'dan ve zaferlerle dolu şanlı mazimizden cesaret alarak birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde ortak geleceğimize doğru yürümeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin yüzüncü kuruluş yıl dönümünün ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyor.” İfadelerine yer verdi.
 

Bakmadan Geçme