MHP'li Ömer Özkan'dan önce şahsiyet açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş eski İl Başkanı, 27 ve 28'inci Dönem Milletvekili Adayı Ömer Özkan, önce şahsiyet başlığıyla yaptığı paylaşımda hakkımızı helal etmiyoruz açıklamasında bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özkan: “Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin çimentosudur. MHP bu ülkenin dününü, bugünün, en çok da yarınını hedefleyen mukaddes bir DAVA hareketidir. MHP bir siyasi parti olduğu kadar inanmış ve adanmış insanların yurdu, yuvası, ocağıdır.

Milliyetçi Hareket Partisini aşağı çekmeyi hedefleyen ancak bu hedefine asla ulaşamayan malum parti sosyal medyadan gördüğümüz paylaşımlara göre eski bir milletvekilimizi transfer ederek Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı adayı gösterecekmiş.

Biz yadırgamadık. Sadece ülkücülerin emeğine karşı yapılan bu saygısızlığa kızgınız. Ülkücülük temiz bir elbisedir her bedende durmaz. Bizim davamız haysiyetli, şahsiyetli, liyakatli ve dirayetli insanların ocağıdır. İyi biliyoruz yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz. Herkes kendine yakışanı yapmıştır. Ancak o partinin ve o kişinin neyine güvenerek Kahramanmaraş’ta Cumhur İttifakının karşısına aday olarak çıktığını merak ediyorum.

İP Geçen dönem Kahramanmaraş’ta aday göstermedi. İki genel seçimde MHP’yi parçalama projesi tutmadı ve milletvekili çıkartamadı. 14 Mayısta ise 2018 deki oyunun ancak yarısını alabildi. Tek yaptıkları şey iki seçimde de MHP’yi çok az bir oyla ikinci milletvekilliğinden etmek oldu. Bu ayıp da onlara şeref madalyası olarak yeter.

Sayın eski vekilimiz size sesleniyorum: Kahramanmaraş’ta ülkücülerin yüzüne nasıl bakacaksınız. Şimdi hangi yalanlarla vatandaşın karşısına çıkacaksınız? Biz istiyoruz ki siyaset etik ilkelerle yapılsın. Cambazlar, geçmişi şaibeli insanlar, fırdöndüler, ahlak ve şahsiyet yoksunları bu meydandan uzak olsun.  

Uzak olmasalar ne olur? Halep oradaysa Kahramanmaraş burada. Kahramanmaraşlı okkalı bir tokat vurur herkesi ait olduğu yere gönderir. Biz yoluna kurban olduğumuz nazlı üç hilal için çalıştık ancak vekil seçilmeniz için gösterdiğimiz gayretlerden dolayı oluşan hakkımızı asla helal etmiyoruz. Hakkımız size haram olsun.” İfadelerine yer verdi.
 

Bakmadan Geçme