KİÜ Rektörü Prof. Dr. Bakan: Demokrasimizin en önemli unsurlarından biri

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

KİÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan: “Demokrasimizin en önemli unsurlarından olan basın mensuplarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum.

Gazetecilik; hiç kuşkusuz özveri, fedakarlık ve aynı zamanda büyük sorumluluk gerektiren meslek dallarından biridir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Basın, milletin müşterek sesidir” diyerek, mesleğin önemini vurgulamaktadır. Dolayısıyla gazeteciler, toplumun objektif ve doğru bilgiye ulaşmasında ve kamuoyu oluşmasında çok önemli bir kamu görevi ifa etmektedirler.

Bilindiği üzere teknolojik gelişmelerle birlikte ortaya çıkan yeni medya organları, bilgiye ulaşım hızını anlık sürelere indirmiştir. Fakat bu durum, sağladığı faydalar yanında, dezenformasyon gibi riskleri de beraberinde getirmektedir. Bu noktada basın mensuplarımıza daha da önemli görevler düşmekte, halkımızın doğru haber alması ve aydınlatılması noktasındaki sorumlulukları bir kat daha artmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, basın meslek ilkelerine bağlı kalarak özveriyle görev yapan tüm basın mensuplarımıza başarılar diliyor, bir kez daha 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.”  Dedi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN