Kalkan operasyonlarında 309 düzensiz göçmen yakalandı

Basmane bölgesi başta olmak üzere İzmir'de düzenlenen eş zamanlı Kalkan operasyonlarında 309 düzensiz göçmen yakalandı.

Operasyonla ilgili acıkama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: “Tek amacımız düzensiz göç ve göçmen kaçakçılarıyla, halkımızı zehirleyen uyuşturucu tacirleriyle, terör örgütleriyle, organize suç çeteleriyle mücadeleye kararlılıkla devam etmektir.” Dedi.

İzmir Valiliği koordinasyonunda İl Emniyet ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafında İzmir genelinde düzensiz göç ve göçmen kaçakçılarıyla mücadele çalışmaları kapsamında yabancı şahısların yoğun olarak bulunabileceği yerlerde, metruk binalarda, park-bahçelerde, oteller ile bu güzergahlara açılan bulvar, cadde ve sokaklarda yol uygulaması ve denetimler yapıldı.

1257 Emniyet  ve  İl Göç İdaresi personelimizin katılımıyla  eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda yabancı uyruklu şahısların Türkiye’de yasal kalış durumları ve kayıtlı oldukları ilde bulunup bulunmadıkları kontrol edildi. 

Şehrin çeşitli semtlerinde konuşlandırılan 5 adet Mobil Göç Noktasında parmak izi sorgulamaları yapılan yabancılardan 309’unun düzensiz göçmen oldukları tespit edildi. 

Düzensiz göçmenlerin ülkelerine geri gönderme işlemleri başlatıldı.
 

Bakmadan Geçme