Kahramanmaraş, Kilis, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay için duyuru

Kahramanmaraş, Kilis, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa için Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, duyurdu. Sağlık Bakanı Koca tarafından yapılan açıklamaya göre, bu il ve ilçelerde devlet hizmet süreleri kısaltıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile vatandaşlara duyuruda bulundu. Sağlık Bakanı Koca tarafından yapılan açıklamaya göre, 10 ilde devlet hizmet süresi kısaltıldı.

Deprem bölgesindeki 10 ilde devlet hizmet süreleri yüzde 15 kısaltıldı

Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa il ve ilçelerinde 350, 400, 450, 500, 550 ve 600 gün olarak belirlenmiş devlet hizmet yükümlülük süreleri, söz konusu sürenin yüzde 85’inin tamamlaması halinde dolmuş kabul edilecek.

Diğer bir ifade ile yükümlülük süreleri yüzde 15 kısaltılmıştır. Bununla birlikte, yükümlülük süresi 3359 sayılı Kanunda belirtilen ve en düşük süre olan 300 günden az olamayacak. 

Karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Hayırlı olsun.”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN