Kahramanmaraş için uyarılar peş peşe geldi

Kahramanmaraş Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), 18 Kasım Cumartesi günü akşam saatlerinden 19 Kasım Pazar günü sabaha kadar şehir genelinde kuvvetli sağanak yağış beklendiğini duyurarak vatandaşları dikkatli ve tedbirli olması noktasında uyardı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), 18 Kasım Cumartesi günü akşam saatlerinden 19 Kasım Pazar günü sabaha kadar şehir genelinde kuvvetli sağanak yağış beklendiğini duyurdu. 

Sağanak yağışa bağlı olarak meydana gelebilecek; sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması noktasında vatandaşlar uyarıldı. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada; kuvvetli yağışlar neticesinde meydana gelebilecek olası aksamalara mahal vermemek adına tüm önlemlerin alındığı, ekiplerin teyakkuz halinde olduğu ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılması durumunda vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi’nden İtfaiye ekiplerine ve ALO 153’ten Afet Koordinasyon Merkezi’ne (AKOM) ulaşabilecekleri belirtildi.

Kahramanmaraş Valiliğinde yapılan açıklamada ise; “İlimizde kuvvetli fırtına ve tam tam fırtına beklendiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklere karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.” denildi.
 

Bakmadan Geçme