Kadınlar, şehrin güzelliklerini keşfediyor

Kahramanmaraş'ta hayata geçirilen 'Şehrimi Tanıyorum' projesi ile kırsal mahallelerde ikamet eden kadınlar, şehrin tarihi ve turistik mekânlarıyla buluşturulmaya devam ediyor. Etkinliğe, 30 Eylül tarihine kadar çevrimiçi olarak başvurulabilecek.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen  “Şehrimi Tanıyorum” projesi vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Düzenlenen geziler, 11 ilçenin tamamında kırsal mahallelerde ikamet eden 18 – 65 yaş aralığındaki kadınlara yönelik gerçekleştiriliyor. 

Kültür ve tanıtım gezisi kapsamında katılımcılar; Eshab-ı Kehf, Pınarbaşı, Elbistan Şehir Müzesi, Taş Köprü, Kahramanmaraş Kalesi, Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi, Panorama Kurtuluş Müzesi gibi şehrin tarihi ve turistik mekânlarını ziyaret ediyor. 

Proje kapsamında ilk etapta toplamda 10 bin vatandaşın kültür ve tanıtım gezisinden faydalanması hedefleniyor.

Başvurular sürüyor

Kültür Spor ve Turizm Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Son başvuru tarihi 30 Eylül Cuma olarak belirlenen etkinliğe, https://kahramanmaras.bel.tr/basvuru/kultur-gezisi adresi üzerinden başvuru yapılabiliyor. Vatandaşlarımız projeye ilişkin detaylı bilgiye 0535 108 13 81 numaralı telefondan ulaşabilir” ifadelerine yer verildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN