KADES Üzerinden 306 bin 106 İhbara müdahale edildi

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, aile içi ve kadına yönelik şiddetin önlenmesine yönelik diğer bakanlıklarla iş birliği halinde olduklarını belirtti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Sonay Baykut

Eylül ayında hayatını kaybeden kadın sayısında %25 azalış görüldüğünü ancak maalesef 21 kadının hayatını kaybettiğini söyledi. Sıfır şiddet, sıfır can kaybına ulaşana kadar bu mücadeleyi sürdürmekte kararlı olduklarını ifade eden Bakan Yardımcısı Çataklı, vatandaşlarımızın bu konuya destek olmasını, ihbar kanallarını kullanmalarını ve koruma tedbirleri için gerekli müracaatları yapmaktan çekinmemeleri gerektiğini ifade etti.

KADES Uygulamasının hem kendilerine hem de vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağladığını ifade eden Çataklı, "Bugüne kadar 4 milyon 236 bin 275 indirme sayısına eriştik ve 306 bin 106 gerçek ihbar aldık ve hepsine müdahale ettik." dedi.

Elektronik izleme merkezi tarafından bugüne kadar 2 bin 395 vakanın takibinin yapıldığı, 578 vakanın ise takibinin devam ettiği bilgisini veren Çataklı, elektronik kelepçe takılarak takibi yapılan hiçbir vakada can kaybının yaşanmadığını aktardı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN