İmzalar atıldı: Kültürümüz gelecek nesillere aktarılacak

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ve Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Mart, kültürel mirasımızın gelecek nesillere aktarılmasına yönelik istişarelerde bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Afşin belediye Başkanı Güven, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Hüseyin Mart’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 

Yapılan ziyaret sırasında, kültürel mirasın gelecek nesillere aktarılmasına yönelik istişarelerde bulunuldu. 

Yapılan istişareler doğrultusunda, bu alanda çalışmalar ve iş birliği yapmak üzere, Dulkadiroğlu Belediyesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Olgunlaşma Enstitüsü ile protokol imzalandı.

Gelecek neslin bilinçlenmesi lazım

Kültürel mirasın gelecek nesillere aktarılmasının önemine vurgu yapan belediye başkanı Güven: “Kültürümüz gelecek nesillere bırakacağımız en önemli mirasımızdır. Kültür gelecek nesiller kıymet bilirse yaşamaya devam eder. Kaybolmayacak kadar kıymetli bir kültüre sahibiz. Gelecek neslin bu yüzden bilinçlenmesi gerek. Bizi hem geçmişe hem de geleceğe bağlayacak olan köprü, kültürel mirasımızdır. Olgunlaşma Enstitüsü ile yapacağımız bu çalışmanın, Kahramanmaraş’ımızı ve Afşin’imizi gündeme taşıyacağını düşünüyorum. Projenin içeriğini yakın tarihte kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN