Hayat boyu öğrenme komisyonu toplantısı Kahramanmaraş'ta düzenlendi

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, EXPO 2023 Alanı'nda bulunan Arasta Çarşısı'nda düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısına katıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı, Onikişubat Belediyesi’nin EXPO 2023 Rekreasyon Alanı’nda bulunan Arasta Çarşısı’nda gerçekleştirildi. 

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in yanı sıra toplantıya Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Onikişubat Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ali Ünsal, Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bülbül ve ilgililer katıldı. 

Toplantıda, Onikişubat ilçesindeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme kapsamında yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi ve koordinasyonun sağlanması açısından yapılabilecek çalışmaları değerlendirildi.

Tanıtım eksikliğimizi gidereceğiz ve sürekli ziyaretçi gelmesini temin edeceğiz

Toplantının ardından katılımcılara EXPO 2023 Alanı’nı gezdiren Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, EXPO 2023 Alanı’nın çok daha önemli toplantılara ev sahipliği yapacağını söyledi. EXPO 2023 ile kentin tanıtım eksikliğinin çözüleceğini vurgulayan Başkan Mahçiçek, “Değerli Kaymakamımız Serkan Keçeli ve milli eğitim camiamızın katılımıyla Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantısı EXPO 2023 Alanı’mızdaki Arasta Çarşısı’nda düzenlendi. Biz de elimizden geldiğince ev sahipliği yapmaya gayret ettik. Bu vesileyle de EXPO 2023 Alanımızı gezme imkanı bulduk, buradaki projelerle ilgili katılımcılara bilgi verdik. Biz burayı sadece altı aylık EXPO dönemi için yapmadık. Sürekliliği sağlamak için yaptık. Yani sürekliliği sağlayacak projeler ekledik. Bunlarla da Kahramanmaraş halkımızı ve dışarıdan gelecek misafirlerimize senelerce kullanılacak bir mekan oluşturmak için gayret ettik. Şehrimizin en büyük eksikliği tanıtımdı, EXPO ile bir taraftan o tanıtım eksikliğimizi gidereceğiz, bir taraftan da sürekli ziyaretçi gelmesini temin etmiş olacağız. Bugün değerli kaymakamımız ve davetlilerimiz bizleri onurlandırdılar, hepsine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

EXPO 2023, uzun yıllar şehrimizin önemli bir ihtiyacını karşılayacak

Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli ise Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e ev sahipliğinden ötürü teşekkür ederek, “Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantısı için Onikişubat Belediyemizin EXPO 2023 Alanı’nın ev sahipliğinde bir araya geldik. EXPO 2023, Kahramanmaraşlıların belki şuan da farkında olmadığı ama gelecekte en büyük güzelliklere ev sahipliği yaparak geleceğe damga vuracak bir alan oluyor. Havuzuyla, Kelebek ve Uğur Böceği Bahçesiyle, güzel yaşam alanları ve donatılarıyla gerçekten Kahramanmaraşlıların ve tüm insanların sosyal ihtiyaçlarını karşılayacakları bir alan haline geliyor. Başta EXPO 2023’e ev sahipliği yapacak ama sonrasında da uzun yıllar şehrimizin önemli bir ihtiyacını karşılayacak. Bu mekanın oluşmasında emek harcayan başta Hanefi Mahçiçek başkanımız olmak üzere tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN