Gri kategorideki 1 terörist etkisiz hale getirildi

10 Kahramanın şehit edildiği 4 farklı eyleme katıldığı tespit edilen ve gri kategoride aranan 1 terörist düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, J-SİHA, ANKA ve JİKU desteğinde JÖH, Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu Timlerinin katılımıyla operasyon düzenlendiğini duyurdu.

Operasyonda 4 farklı eyleme katıldığı tespit edilen ve gri kategoride aranan 1 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Bakan Yerlikaya, operasyonla ilgili yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “şehitlerimizin kanı yerde kalmadı. 10 kahramanımızın şehit edildiği 4 farklı eyleme katıldığı tespit edilen gri kategorideki 1 terörist etkisiz hale getirildi.

Bölgede teröristlerle temas sağlandı ve operasyon devam ediyor.

Bitlis İl Jandarma Komutanlığımız ve Bitlis İl Emniyet Müdürlüğümüzün istihbari çalışmaları sonucunda, Van Jandarma Asayiş Kolordu ve Bitlis İl Jandarma Komutanlıklarımızın sevk ve idaresinde, Bitlis Hizan ilçesi kırsalında J-SİHA, ANKA ve JİKU desteğinde JÖH, Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu Timlerinin katılımıyla Şehit Güvenlik Korucusu Mehmet Yılgın Operasyonu düzenlendi.

Operasyonda Bakanlığımızın; Terör Arananlar listesinde GRİ kategoride yer alan Redur Siser kod adlı Güven Özcan adlı terörist, silahıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Hain teröristin, 10 Jandarmamızın şehit edildiği ve 11 Jandarmamızın yaralandığı 4 farklı eyleme katıldığı tespit edildi.

Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Operasyonu gerçekleştiren kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum.”
 

Bakmadan Geçme