Düzensiz göçe yönelik koordinasyon kurulu bölge toplantısı tamamlandı

Düzensiz göçle daha etkin mücadele edilmesi amacıyla Adana, Gaziantep, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Kilis illerinin içinde bulunduğu 4. Bölge Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı, Adana Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında gerçekleştirildi.

Adana Valiliği koordinasyonunda, Adana’da yapılan toplantıya; Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Gaziantep Vali Vekili Murat Akyüz, Kilis Vali Vekili Eşref Akça, İl Emniyet Müdürleri, İl Jandarma Komutanları, Sahil Güvenlik Komutanları ve İl Göç İdaresi Müdürleri katıldı.
 
Düzensiz göç ile mücadele kapsamında iller bazında yürütülen faaliyetlerin değerlendirildiği toplantıda; 4. bölgede yer alan Adana, Gaziantep, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Kilis il sınırlarında yaşanan düzensiz göç ve göçmen olaylarının güncel durumu, alınan önlemler, yapılan çalışmalar ile istatistiki bilgiler paylaşılarak istişareler yapıldı.
 
Düzensiz göç ile mücadeleye önümüzdeki süreçte kesintisiz ve kararlılıkla devam edileceği, her kademede sürdürülen koordinasyon ve iş birliğinin daha da artırılması yönünde kararların alındığı toplantı, illerdeki göç durumlarına ilişkin sunumlar, katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirmeleri ve fikir alışverişinde bulunulmasıyla son buldu.
 

Bakmadan Geçme