Cumhuriyet 99. Kuruluş yıl dönümü onuruna tören düzenlendi

Kahramanmaraş Valiliği tarafından Cumhuriyetin Kuruluşunun 99. yıl dönümü onuruna kabul töreni düzenlendi.

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun’un ev sahipliğinde düzenlenen kabul törenine; şehit aileleri ve gaziler ile birlikte 54. Hükümet Milli Eğitim Bakanı Mehmet Sağlam, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, KSÜ Rektörü Prof.Dr. Alptekin Yasım, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve muhtarlar katıldı. 
 
Vali Coşkun, kabul töreninde yaptığı konuşmasında: “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümünü büyük bir coşku içinde hep beraber kutluyoruz. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz başta olmak üzere kabul törenimize iştirak eden herkese teşekkür ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, tüm aziz şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyoruz. Hayatta olan gazilerimize sağlık ve afiyetler diliyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” İfadelerine yer verdi. 
 
Kabul töreninin ardından misafirlerini uğurlayan Vali Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun, başta şehit aileleri ve gaziler olmak üzere katılım sağlayan tüm misafirlere teşekkürlerini ileterek, Cumhuriyet Bayramlarını tebrik etti.
 

Bakmadan Geçme