Başkan Okumuş'tan Türkoğlu modeli açıklaması

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen ilçelerden birisi olan Türkoğlu'nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İlçedeki sanayi kuruluşlarını ziyaret eden Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, insanların doğduğu yerde doyması için Türkoğlu'nda Türkoğlu modelini icra ettiklerini söyledi.

Başkan Okumuş, yaptığı yazılı açıklamada: “Biliyorsunuz; Türkoğlu deprem öncesi yaklaşık 12 bin çalışanı ile bir sanayi üretim üssü halindeydi. Deprem sonrası hasar gören işletmelerin büyük bir bölümü yaralarını sararak, üretime dahil oldu. Deprem sonrası da üretkenliği ile ön planda olan Türkoğlu halkı; yaşlısı, genci, çocuğu, üretim halkasına dahil olarak yaralarını hızla sardı.

İnsanları doğduğu yerden ayırmamak, orada iş sahibi olmasını sağlamak yani “Doğduğu yerde doyması” için Türkoğlu’nda; Türkoğlu modelini icra ettik. 3 OSB ile birlikte yaklaşık 12 bin çalışan evine ekmek götürüyor. Yaklaşık 48 bin kişi dolaylı olarak üretim zincirine dahil oldu. Yani; Türkoğlu’nda doğan bir vatandaşımızın çocukluğu, gençliği, güldüğü, oynadığı yerden ürettim halkasına dahil olması ilçemizi müreffeh seviyeleri çıkarttı.

Kısacası; “İlçemizde tarım ve sanayi sektörlerini daha da geliştirecek Türkoğlu Modeli ile halkımızın yaşam standartlarını yükseltmeyi, ilçemize katma değer sağlamayı ve daha fazla istihdam imkanları yaratmayı hedefliyoruz."

Biz buna Türkoğlu modeli diyoruz. Üretimin, Ar-ge’nin, tüm bileşenlerin bir araya gelmesi ile üretim doktirini ortaya koyarak çarkların dönmesini sağlıyoruz. Tarım sanayisi ile de bu sisteme sürekli destekliyor, ilçemizden ihracat yapıyoruz. Belediye olarak sürekli ilçenin gelişmesi açısından iş dünyası ile bir araya geliyoruz.” İfadelerine yer verdi.
 

Bakmadan Geçme