Başkan Güngör: Çağlayancerit cevizi markalaşacak, çiftçimiz kalkınacak

Bu yıl 7'ncisi düzenlenen Çağlayancerit Ceviz ve Kültür Festivali ve toplu açılış törenine katılan Başkan Hayrettin Güngör, 'Üretime başlayan Çağlayancerit Ceviz İşleme ve Paketleme Tesisi'mizi hizmete açıyoruz. 7,5 Milyon TL yatırımla kazandırdığımız bu tesis şehrimize, ilçemize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah bu yatırımımızla Çağlayancerit Cevizi markalaşacak, çiftçimiz kendi ürettiğini kendisi işleyecek ve satacak' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 7’nci Çağlayancerit Ceviz ve Kültür Festivali ve toplu açılış törenine katıldı. Programa; bir dizi temaslarda bulunmak üzere şehre gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Vali Ömer Faruk Coşkun, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, parti teşkilatları, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş da katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun, festivalin ve hayata geçen yatırımların hayırlı olması temennisinde bulundu.

Ceviz markalaşıyor, çiftçimiz kazanıyor

Etkinlikte konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Hamdolsun şehrimizde 3,5 yıl içerisinde 3,3 Milyar TL bir yatırım gerçekleştirdik. Burada birlik ve beraberlik içerisinde bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve il başkanlarımızla ortak olarak bu çalışmaları yürütüyoruz. Çağlayancerit ilçemize de şu ana kadar 100 Milyon TL'lik yatırım yaptık. Kahramanmaraş’ta; doğası, kliması, havası, güneşiyle bütünleşen çok özel ürünler yetişiyor. Bunlardan biri de Coğrafi İşaret sahibi Çağlayancerit Cevizi’miz. Bunun katma değerini arttırmak için el birliğiyle bir çalışma yürüttük. Huzurlarınızda bakanlarımıza tekrar yürekten teşekkür ediyorum. Üretime başlayan Çağlayancerit Ceviz İşleme ve Paketleme Tesisi’mizi hizmete açıyoruz. 7,5 Milyon TL yatırımla kazandırdığımız bu tesis şehrimize, ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

2 Yeni yatırımın müjdesini verdi

Başkan Güngör konuşmasının devamında iki yatırımla ilgili de müjdeli haberi, “Helete’nin su ve kanalizasyonu ile merkezimizin hem su hem de arıtmayla ilgili finansmanlarını temin ettik. İhale süreçleri başladı. Önümüzdeki bir yıl içerisinde yaklaşık 100 Milyon TL yatırım yaparak inşallah bu sorunu da yüz yıllık bir çözüme ulaştırmış olacağız. Ayrıca bu şirin ilçemizde bir de meydan projemiz var. Uygulama aşamasına getirdik. İnşallah bunu da hayata geçirerek bu ilçemizin cazibesini daha da fazla arttırmış olacağız” ifadeleriyle aktardı. Vali Ömer Faruk Coşkun ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç ise konuşmalarında tesisin ilçe için öneminin altını çizdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN