Bankalarda yeni kimlik olmadan işlem yapılamayacak

İçişleri bakanı Süleyman Soylu Ankara Keçiören İlçe Nüfus Müdürlüğüne ziyarette bulundu. Burada açıklamalarda bulunan Soylu, bankalarda yeni kimlik olmadan işlem yapılamayacağını vurguladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Sonay Baykut

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Keçiören Nüfus Müdürlüğüne yaptığı ziyarette, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile bir çalışma yapıldığını belirterek, "Bankalarda yeni kimlik olmadan işlem yapılamayacak" dedi.

Banka işlemlerinde yeni dönem

BDDK ile bir çalışma halinde olduklarını belirten Soylu, “Bankalardan bundan sonra yeni kimlik kartı olmadan işlem yapılmaması hususunda bir çalışma yapıyoruz. 2023’ün bu protokolü imzaladıktan sonra da yeni kimlik kartlarında hususunda BDDK ile olan anlaşmayı gerçekleştirmiş olacağız bundan sonra bankalardan yani kimlik kartlarının dışında işlem yapılmamasını da sağlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

12 milyon 117 bin yeni kimlik kartı başvurusu oldu

Bakan Soylu, geçen yıl ortalama verilen pasaport sayısının 2 milyon 188 bin olduğu bilgisini vererek, "Bu seneki pasaport başvuruları bugün hariç 4 buçuk milyonu aşmış durumda. Sürücü belgelerinde de bu yıl büyük bir talep oldu. Geçen yıl 3 milyon 400 bin sürücü belgesi verirken bu yıl ise yaklaşık 6 milyon ehliyet verdik. Özellikle kimlik başvurularında ise geçen yıl 9 milyon 242 bin yeni kimlik belgesi verirken bu sene 12 milyon 117 bin yeni kimlik kartı başvurusu oldu" diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN