Bakan Mehmet Özhaseki, 'Tabiatımızı korumayı bir vazife olarak görüyoruz'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, '11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü' dolayısıyla fidan dikti, can suyu verdi. Bakan Özhaseki, 'Bugün fidan, yarın nefes. Her şey ortak evimiz dünya için, her şey gelecek için. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koydukları '2053 Net Sıfır Emisyon' hedefi doğrultusunda nice fidanı toprakla buluşturmaya devam edeceğiz.' dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yayımlanan genelge ile 2019’dan beri 11 Kasım’da kutlanan ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ dolayısıyla Bakanlığın bahçesinde fidan dikti ve can suyu verdi.

Türkiye’nin yeşil varlığını genişletmeye devam ediyoruz

“Milli Ağaçlandırma Günü kutlu olsun” diyen Bakan Mehmet Özhaseki, gerçekleştirdiği fidan dikiminin ardından yaptığı değerlendirmede, dünyanın iklim değişikliğinin ağır etkileriyle karşı karşıya kaldığı şu günlerde çevrenin korunması ve geliştirilmesi için ağaçlandırma çalışmalarının büyük bir önem arz ettiğine dikkat çekti. Bakan Özhaseki, “Bu anlamda Bakanlık olarak açtığımız millet bahçeleri başta olmak üzere, artırdığımız korunan alan ve oluşturduğumuz ekolojik koridorlarla Türkiye’nin yeşil varlığını genişletmeye devam ediyoruz. Hedefimiz olan 100 milyon metrekare büyüklüğünde millet bahçesiyle Türkiye’mizin yeşil varlığını, yeşil vatanımızı güçlendirmek için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Tabiatımızı korumayı bir vazife olarak görüyoruz

Tabiatı korumayı, geliştirmeyi bir vazife olarak gördüklerini vurgulayan Bakan Mehmet Özhaseki, “Bugün fidan, yarın nefes. Her şey ortak evimiz dünya için, her şey gelecek için. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koydukları ‘2053 Net Sıfır Emisyon’ hedefi doğrultusunda nice fidanı toprakla buluşturmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.
 

Bakmadan Geçme