Bakan Kirişci, Afşin ve Elbistan'a çıkarma yaptı

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan atık su arıtma tesisinde incelemede bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekili Adayı, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, seçim bölgesinde çalışmalarına devam ediyor.

Bakan Kirişci, Büyükşehir Belediyesi tarafından Elbistan İlçesinde yapımı tamamlanan atık su arıtma tesisinde incelemede bulundu.

Kullanılan her türlü suyun arıtılması, her türlü atık maddenin en iyi şekilde değerlendirilmesinin temel hedefleri olduğunu dile getiren Kirişci, "Bu tesiste atıkların biyogaza ve onun da çevrimle elektriğe dönüştürülmesi ve bu elektriğin de buranın ihtiyacı olan enerjinin yüzde 60'ı gibi önemli bir bölümünü karşılıyor olması çok önemli." dedi.

Herkesin suyu en verimli, en etkin, israf etmeden kullanması gerektiğine işaret eden Bakan Kirişci, şöyle konuştu: "Türkiye su zengini bir ülke değildir. Su fakiri olmamış olsa bile bugün için ama önümüzdeki nüfus projeksiyonu, sanayileşme ve diğer iklim değişimi gibi etkenlerden dolayı yağışlarda azalma veyahut da hava sıcaklığının artma riski bizi netice itibarıyla daha az suya, su kaynaklarına ve bu su kaynaklarını da daha dikkatli kullanmaya yönlendiriyor. O açıdan da hem bu tesisin işini hafifletme hem de suyu verimli kullanmak, idareli kullanmak adına da bunun çok önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Elbette suyu yeniden kazanmak gibi de çabalarımız var biliyorsunuz. Yani atık suların arıtıldıktan sonra tekrar kullanılması. Bunların hepsi şu anda mümkün hale geldi."

Bakan Kirişci’ye AK Parti İl Başkanı Av. Fırat Görgel, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ve partililer eşlik etti.

Bakan Kirişci ve beraberindekiler daha sonra AK Parti Elbistan ve Afşin İlçe Seçim Koordinasyon Merkezini ziyaret etti.

Bakan Kirişci, son olarak Elbistan Sivil Toplum ve Muhtarlar Buluşması’na katıldı. Bakan Kirişci, Afşin ilçesinde AK Parti kadrolarına katılan vatandaşlara rozetlerini taktı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN