Andırın İlçesi ve Çağlayan yolunda yol standartları arttı

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinin Yeşilova – Erenler Grup Yolu'nda 7,5 Milyon TL yatırımla sıcak asfalt çalışmalarını tamamladı. Yaklaşık 6,5 kilometre uzunluğa sahip arter, bölgede yer alan 6 mahallenin ulaşım standardını yükseltiyor. Onikişubat ilçesi Çağlayan Mahallesi'nde 2,5 kilometre uzunluğundaki arterde sıcak asfalt uygulamalarını sürdürüyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla mahallenin ulaşım standardı yükseltilecek.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Andırın ilçesinin kırsalında yer alan Yeşilova – Erenler Grup Yolu’nda yenileme çalışmalarını tamamladı. Yeşilova, Beşbucak, Kızık, Anacık, Erenler ve Köleli dâhil olmak üzere toplamda 6 mahalleye ulaşım sağlayan 6,5 kilometrelik arter, genişletilerek sıcak asfaltla baştan sona yenilendi. 

Genişliği 8 metreye çıkarılan Yeşilova – Erenler Grup Yolu’nun yenilenmesi için, toplamda 8 bin 500 ton asfalt kullanıldı. Yaklaşık 7,5 Milyon TL yatırımla yenilenen arter, Andırın – Kadirli Yolu’na direkt bağlantı sağlarken fıstık ve mısır başta olmak üzere bölgede üretilen birçok tarım ürününün şehirlerarası sevkiyatını da kolaylaştırıyor. 

Andırın’dan teşekkür geldi

Yenilenen grup yoluna ilişkin açıklamada bulunan Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, “Büyükşehir Belediyemiz Ulaşım Master Planı çerçevesinde ilçemizde önemli bir yatırımı daha hayata geçirdi. Şehirlerarası ulaşım için de kullanılan Yeşilova – Erenler Grup Yolu sıcak asfaltla yenilenerek bölge ulaşımının konforu önemli ölçüde artırıldı. Tamamlanan çalışmalarından dolayı başta Başkanımız Hayrettin Güngör olmak üzere emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyoruz” dedi.

Çağlayan yolunun standardı Büyükşehirle yükseliyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ulaşım yatırımları kapsamında şehir genelinde yol yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı koordinesindeki ekiplerin çalışma gerçekleştirdiği adreslerden birisi de Onikişubat ilçesinde bulunan Çağlayan Mahallesi oldu. Darlığı sebebiyle ulaşımda sorun teşkil eden ve deforme olduğu için trafik güvenliğini tehlikeye atan mahalle yolu, baştan uca yenileniyor. Ekipler, mahalle yolunda kısmi genişletme çalışmalarının tamamlanmasının ardından sıcak asfalt uygulamalarına başladı. Toplamda 2,5 kilometre uzunluğundaki arterde gerçekleştirilen asfalt uygulamalarının tamamlanmasıyla mahallenin ulaşım standardı yükseltilecek.

Mahallemizin yolu Büyükşehir’le yenileniyor

Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti belirten Çağlayan Mahalle Muhtarı Fatih Arı, “Mahallemizin içerisinde bulunan yolumuz çok dar olduğu için ancak tek araç sığabiliyordu. Ayrıca uzun yıllardır kullanıldığı için deforme olmuştu. Büyükşehir Belediyemiz mahallemizin yolunu yenileme kararı aldı ve çalışmalara başladı. Mahalle yolumuzun dar olan kısımları genişletildi. Ekipler sıcak asfalt çalışmalarını da sürdürüyor. Mahallemizin yolu Büyükşehir Belediyemiz tarafından baştan uca yenileniyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör’e mahallem ve şahsım adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN