AK Partili Mahir Ünal'dan Kahramanmaraş için hızlı tren hamlesi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi, Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın, Kahramanmaraş ziyaretinde gündeme gelen hızlı tren projesinde gelişme yaşandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Ünal’ın iki gün önce, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu arayarak bilgi aldığı ve Kahramanmaraş’a yapılacak olan bağlantılar ile ilgili gerekeli çalışmaların devam ettiği, kentin hızlı tren hattı projesinde hiç bir problem olmadığı bilgisine ulaşıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kahramanmaraş’a verdiği hızlı tren müjdesi ile yatırım planına alınan ancak Ulaştırma Bakanlığının daha önceki hazırladığı demiryolu ağında yer verilmeyen Kahramanmaraş hızlı tren hattı projesine AK Parti MYK üyesi, Grup Başkanvekili Mahir Ünal el attı. 

Ünal’ın; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile yaptığı telefon görüşmesi sonucu TCDD resmi Twitter hesabından yatırımın son hali hakkında tweet atıldı. 

Atılan tweette projenin hızla ilerlediği ve bu hizmet ile vatandaşların daha güvenli ve hızlı ulaşımına katkı sağlanacağı vurgulandı. 

Telefon görüşmesi sonrası açıklamalarda bulunan AK Partili Ünal: “İllere göre yatırım alma oranında 11. sırada bulunan Kahramanmaraş’ın daha fazla yatırım yapmaya, devam eden projeleri takip etmeye, kahraman şehrimizin hayallerini gerçekleştirmeye 20 yıldır olduğu gibi devam ediyoruz. Türkiye’yi çağ atlatmış ve bugüne kadar verdiği tüm sözleri tutmuş olan AK Parti, 20 yıldır hiç durmadan yoluna devam etmektedir, inşallah ülkemiz ve şehrimiz hak ettiği hizmetleri 20 yılda nasıl aldıysa bundan sonrada fazlasıyla alacaktır. 

Kahramanmaraş aşkıyla 20 yıldır yaptığımız onlarca yatırım ve hizmete yenilerini katmaya devam ediyoruz. Her şey Türkiye için! Her şey Kahramanmaraş için!” ifadelerine yer verdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN