AFAD, 2024-2028 Stratejik Planında son aşamaya geldi

Türkiye'de ve dünyada son dönemde yaşanan afetlerden çıkarılan derslerle hazırlanan AFAD 2024-2028 Stratejik Planı, Ankara'da 1-3 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlenen çalıştayda değerlendirildi.

AFAD Başkanı Vali Okay Memiş ve ilgili yöneticiler katılımıyla gerçekleştirilen çalıştaydaki çalışmalar, AFAD’ın önümüzdeki 5 yıllık yol haritasını oluşturacak.

Stratejik Plan Çalıştayı’nın açılışında konuşan Vali Okay Memiş, 6 Şubat Depremleri sonrasında yaraların bir an önce sarılması için devletin ve milletin olağanüstü bir gayret ve birliktelik sergilediğini ifade etti.

AFAD’ın bir iyilik teşkilatı olduğuna vurgu yapan Okay Memiş konuşmasına şöyle devam etti. “Tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan olaylara kayıtsız kalmayarak üstün bir performansla elinden gelenin en iyisini yapmak için çalışmaya devam edecek. Afetlere Hazır Türkiye hedefimize katkı sağlayacak 2024-2028 Stratejik Planımızın, Ülkemiz ve Milletimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.”

Katılımcı ve çok aktörlü bir anlayışla hazırlanan AFAD 2024-2028 Stratejik Planı ile; Afet risklerinin azaltılması, Afetlere karşı dirençli bir toplum oluşturulması, Devlet, sivil toplum, iş dünyası ve üniversiteler arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi, Afet ve acil durumlara karşı yenilikçi bir anlayış geliştirilmesi hedefleniyor.

Çalıştay programı; açılış konuşmalarının ardından; Afet Araştırmaları Merkezi, Rehberlik ve Denetim Hizmetleri Başkanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürlüğü, Afetlere Müdahale Genel Müdürlüğü, Barınma ve Yapım İşleri Genel Müdürlüğü Sunumları ile devam etti.
 

Bakmadan Geçme