4,5 ton uyuşturucu madde ele geçirildi

15 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen Narkogüç operasyonları kapsamında zehir tacirleri ve bunların taşeronu sokak satıcısı 199 şüpheli yakalandı. Operasyonlarda 58 kg kokain olmak üzere toplam, 4,5 ton uyuşturucu madde ve 64 bin 800 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Operasyonlarda Kahramanmaraş'tan 54 zehir taciri yakalandı.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda 3 ton 500 kg esrar, 504 bin kök kenevir, 218 bin kök skunk ve 259,5 kg skunk ele geçirildi.

Operasyonlarda 14 şüpheli zehir taciri yakalandı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda 44,5 kg Kokain, 2,5 kg metamfetamin, 250 kg skunk, 10 lt sıvı metamfetamin ve 25 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Operasyonlarda 8 şüpheli zehir taciri yakalandı.

Edirne, İzmir, Sinop, Aydın ve Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda 12,5 kg kokain, 25 bin 800 adet uyuşturucu hap ve muhtelif miktarda uyuşturucu hap ve metamfetamin ele geçirildi.

Operasyonlarda 95 şüpheli zehir taciri yakalandı.

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda 103 kg metamfetamin ve muhtelif miktarda uyuşturucu hap ve metamfetamin ele geçirildi.

Operasyonlarda 17 şüpheli zehir taciri yakalandı.

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; Muhtelif miktarda metamfetamin, eroin ve uyuşturucu hap ele geçirildi.

Operasyonlarda 54 şüpheli zehir taciri yakalandı.

Denizli ve Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı ile Şanlıurfa, Erzurum, Bursa ve Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda 21,5 kg esrar, 205,5 kg skunk, 39 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Operasyonlarda 11 şüpheli zehir taciri yakalandı.

Operasyonların devam edeceği öğrenildi.
 

Bakmadan Geçme