24 Kasım öğretmenler günü coşkuyla kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü, Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni ve Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde Süha Erler Anadolu Lisesi tarafından yapılan salon programı ile kutlandı.

Atatürk Meydanı’nda yapılan törende Atatürk Anıtı’na İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman tarafından çelenk sunumu gerçekleştirildi.

Akabinde Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Süha Erler Anadolu Lisesi organizasyonu ile salon programı yapıldı. Salon programına Vali Ömer Faruk Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör’ün eşi Leyla Güngör, Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, KSÜ Rektör Yardımcısı Nuri Kahveci, İl Jandarma Komutanı Vekili Albay Erdal Eker, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Dulkadiroğlu Kaymakamı Dr. Fatih Çelikkaya, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş Baro Başkanı Vekili Av. Neval Oturakçı Tanrıverdi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunun yapılması ve İstiklâl Marşımızın okuması ile başlayan salon programı, Millî Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’in kutlama mesajının okunması ile devam etti. Ardından emekli öğretmen Yemliha Ekici ve İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman tarafından açılış konuşmaları gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, konuşmasında öğretmenlerin ülkemizin ve milletimizin geleceğinin inşasına her zaman olduğu gibi bugün de öncülük etmekte olduklarını belirterek, “Bugünün çocukları, yarının büyükleri olacak nesillerimizi ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa en faydalı bir şekilde yetiştirme gayretleriniz takdire şayandır.” dedi.

Öğretmenlerin eğitimin her aşamasında öğrencilere, velilere ve kendilerine büyük bir güç verdiğini kaydeden İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, son olarak şunları ifade etti: “Biz de sizlerden aldığımız bu güçle eğitim sürecini en dinamik bir şekilde sürdürmenin çabası içerisindeyiz. Bu süreçte her şartta vicdanıyla yol alan, şefkatiyle güven veren her bir öğretmenime şahsım, öğrencilerim, velilerim ve bütün milletim adına tek tek teşekkür ederim.”

Konuşmaların ardından şiirler okundu ve şarkı sunumu yapıldı.

Adaylığı sona eren öğretmenlerin yemin töreni ile satranç ve masa tenisi turnuvalarında dereceye giren öğretmeler için ödül töreninin gerçekleştirilmesinin ardından program, emekli öğretmen Yemliha Ekici’ye Hizmet Şeref Belgesi’nin takdimi ile sona erdi.

Bakmadan Geçme