219 Kırsal mahalle yolu ulaşıma açıldı

Geçtiğimiz hafta sonu itibariyle Kahramanmaraş'ta etkisini artıran kar yağışı sonrası 9 ilçede toplamda 219 kırsal mahalle yolu ulaşıma açıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kar yağışı neticesinde meydana gelebilecek aksamalara mahal vermemek adına şehir merkezinde ve ilçelerde aylar öncesinden teyakkuza geçti. Yüzlerce araç ve personelle kar küreme çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz hafta sonu itibariyle özellikle ilçelerde ve kırsal mahallelerde etkisini artıran kar yağışı sonrası 9 ilçede toplamda 219 kırsal mahalle yolunu ulaşıma açtı. 

Fen İşleri ve Kuzey İlçeleri Dairesi Başkanlığı koordinesindeki ekipler, 112 Acil Çağrı Merkezi ve Alo 153 üzerinden gelen karla mücadele taleplerine de anında müdahale ederek ulaşımda meydana gelebilecek olası aksamaların önüne geçiyor.

Ekiplerimiz teyakkuz halinde

Kış şartlarıyla mücadele kapsamında gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Kar yağışı sonrası meydana gelebilecek aksamaların önüne geçmek için aylar öncesinden planlamamızı yaptık. Tüm ilçelerimizde yeterli düzeyde araç ve personelimiz bulunuyor. Ekiplerimiz teyakkuz halinde. Geçtiğimiz hafta sonu itibariyle etkisini artıran kar yağışı sonrası 9 ilçemizde toplamda 219 kırsal mahalle yolumuzu ulaşıma açtık. Kar yağışı meydana gelen bölgeye derhal müdahale ederek olası aksamaların önüne geçmeyi hedefliyoruz. Hamdolsun şimdiye kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Ekiplerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24 sahada, görevinin başında” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN